« Travanj 2024 »

SAMO JEDNA KUNA JE DOVOLJNA ZA DJEČJI OBROK U DR KONGU
Autor: Administrator , 20. 12. 2017.

Dobrota i ljubav prema Bogu i čovjeku potakla je nas Mažurance na jedno veliko djelo. Naime, od listopada 2010. godine provodimo humanitarnu akciju za djecu Konga.

I ove godine udružili su se mnogi roditelji i učenici u humanitarnu akciju „Pomoć za školovanje siromašne djece u Kongu“

SAMO JEDNA KUNA JE DOVOLJNA ZA DJEČJI OBROK U DR KONGU

U nekim dijelovima Konga ljudi su sretni ako jedu svaki drugi dan, češće je to dva puta tjedno.

Pod "OPŠIRNIJE" pročitajte više.

Milijuni kongoanske djece umiru od gladi i bolesti. No, cijeli svijet okreće glavu na drugu stranu. A to boli više od svega - nježnim glasom ispričala nam je prije nekoliko godina u našoj školi, sestra Blaženka Barun. Zemljom u kojoj svakodnevno, od svoje 39. godine, riskira život spašavajući tamošnju djecu, brinući se o žrtvama rata, točnije više ratova koji tom zemljom, nekadašnjim Zairom i belgijskim Kongom, haraju već desetljećima.

No, upravo zahvaljujući operaciji, koja ju je prisilila na odlazak iz Konga,upoznali smo s. Blaženku u našoj školi. Tom prilikom pokrenuta su mnoga kumstva: od djelatnika škole, roditelja i naših učenika. Upravo tih dana dobila je priliku prisustvovati početku humanitarne akcije “Učini čudo... i spasi dječji život! Samo jedna kuna je dovoljna za dječji obrok u DR Kongu”, koja je pokrenuta u Hrvatskoj.

„Kuna na dan dovoljna je da se tamo prehrani jedno dijete, a dolar je dovoljan da se prehrani obitelj“ – ispričala nam je s. Blaženka dok nas je polako uvodila u svoju stvarnost, dugu skoro četiri desetljeća.

Kroz ruke su nam prošli deseci tisuća ranjenih, bolesnih, izgladnjela dječica od kojih neka ne prežive. Za sve njih pokušavamo se brinuti najbolje što znamo: djecu hranimo, bolesne liječimo, slomljene ohrabrujemo i dižemo kako bi vratile vjeru u sebe. Zemlju, koja ju je, kaže, naučila mnogim stvarima i koja bi ostatak svijeta, tvrdi, mnogočemu mogla naučiti. Važnosti obitelji, međuljudskih odnosa, zahvalnosti i ljubavi. Tamošnje ljude voli svim srcem, a u siročad koju odgaja polaže nadu za bolju budućnost.

Živimo u nadi. Spasit će nas naša djeca. Nikakvo zlo ne može biti konačno, Božja ljubav i pravda moraju pobijediti  kaže. s. Blaženka..