« Travanj 2024 »

I. polugodište je iza nas..
Autor: Marija Berković, 11. 1. 2011.

ZAKLJUČAK 1. POLUGODIŠTA: „ MAŽURANCI RADO ČINE DOBRO!“

Od srca se zahvaljujemo svim učenicima i njihovim roditeljima koji su sudjelovanjem u humanitarnim akcijama pokazali da imaju veliko srce za čovjeka u potrebi!

REZULTATI HUMANITARNIH AKCIJA:

Pomoć Vukovarcima

- naši osmaši su prilikom odlaska na terensku nastavu u Vukovar 10. studenog donirali vukovarskom Caritasu prikupljenu hranu

Akcija Hrvatskog Caritasa  „Za 1000 radosti“:

- od prodaje magneta prikupljeno je 1.500,00 kn

- tim iznosom je, u dogovoru s „Caritasom“, kupljena hrana i higijenske potrepštine za 10 obitelji naših učenika u potrebi. Tako smo u svojoj sredini bar malo usrećili neke od svojih prijatelja iz razreda i škole.

„ Mažuranci za siročad u Kongu“:

- 3.000,00 kn je uplaćeno u blagajni samostana Školskih sestara franjevki na Jordanovcu

Najljepši Božić u Dubravi“:

-učenici i roditelji naše škole  su se rado odazvali  i na ovu akciju u organizaciji Projekta HOPE, pod pokroviteljstvom Vijeća gradskih četvrti Donja i Gornja Dubrava, a u suradnji s Centrom za socijalnu skrb i Narodnim sveučilištem Dubrava, te su prikupljali odjeću, igračke i slatkiše za obitelji u potrebi koje žive na području Dubrave. Darovi su dodijeljeni 18. prosinca 2010. u dvorani Narodnog sveučilišta Dubrava u Cerskoj 1

Iako smo zaključili prvo polugodište, naš humanitarni duh i dalje djeluje te stoga nastavljamo s akcijama i dobrim djelima. Akcija „ Mažuranci za siročad u Kongu“ ide dalje, dakle 1 kn mjesečno za školu, hranu i odjeću našem kumčetu u Kongu.

Caritasova akcija „ Za 1000 radosti“ također ide dalje, jer nam je ostalo još neprodanih magneta, što možemo i dalje prodavati i sredstva usmjeriti prema potrebama djece naše škole i njihovih obitelji. Sve smo to i dalje spremni činiti jer uistinu znamo: DOBRO JE ČINITI DOBRO!