« Ožujak 2024 »

ZAPAMTITE VUKOVAR!
Autor: Administrator , 13. 11. 2015.

PRIREDBA POVODOM DANA SJEĆANJA NA ŽRTVU VUKOVARA I POSTAVLJANJE BANERA NA OGRADU NAŠE ŠKOLE U VUKOVARSKOJ ULICI

Mjesec studeni je već odavno postao mjesec sjećanja i zahvalnosti za žrtvu koju su mnogi podnijeli za našu domovinu. Tako i u našoj školi posljednjih godina, u studenom mjesecu, vlada ozračje sjećanja, ponosa i zahvalnosti svim žrtvama Vukovara, ali i cijele nam domovine Hrvatske.

Mnogi očevi, djedovi, ujaci, stričevi, kumovi i obiteljski prijatelji naših učenika su dali svoj doprinos u stvaranju slobodne Hrvatske i njezinoj obrani u Domovinskom ratu. Učenici se rado hvale s tim, prepričavajući ratne anegdote koje su čuli od roditelja i branitelja bliskih njihovim obiteljima.

Imajući sve to u vidu, kao i činjenicu da naša škola s dvorišne strane izlazi na Vukovarsku ulicu, potaknuti smo posebno uključiti našu djecu u obilježavanje Dana sjećanja za žrtvu Vukovara 18. studenoga. Tako smo 12. studenog upriličili kratki kulturni program, kojim smo obilježili te događaje u želji da ih se nikada ne zaboravi. Svečanom programu ove godine su prisustvovali predstavnici Uduge veterana domovinskog rata i 145. brigade Dubrava, koji su donijeli baner s porukom „I reći ću vam samo još jednu stvar, zapamtite Vukovar“. Taj baner se već godinama postavlja na ogradu naše škole u Vukovarskoj ulici, zbog čega se nerijetko vidi ponos na licima naših učenika. Priredbe je odisala zahvalnošću i hrvatskim ponosom, a čemu su uvelike doprinijeli branitelji u hrvatskim vojnim odorama, predivni glasovi i domoljubna pjesma našeg školskog zbora, kao i poticajne recitacije, recitali i dramske izvedbe naših vrijednih učenika. Tajnik Udruge veterana nas je u svojoj riječii prisjetio kako su važne ovakve manifestacije, ne samo zato da bi se ratna stradanja, strahote i žrtve pamtile, nego i zato da bismo se trudili da se oni više nikada ne ponove.

S porukom mira i željama za bolju budućnost Lijepe naše, ovaj događaj smo zaključili postavljanjem spomenutog banera na ogradu u Vukovarskoj ulici, kojeg su zajedno s braniteljima rado postavili naši učenici. Nakon zajedničkog fotografiranja s braniteljima, oprostili smo se od njih do skorog viđenja na svetoj misi i koloni sjećanja kroz Vukovarsku ulicu 17. studenog, u predvečerje Dana sjećanja.

Antica Terze