« Travanj 2024 »

ŠKOLA U PRIRODI
Autor: Administrator , 21. 3. 2017.

U tjednu od 6.-10.3.2017., učenici 3.a i 3.b razreda svoje su školske klupe zamijenili onima u školi u prirodi, u Novom Vinodolskom.

Pod "OPŠIRNIJE" pogledajte i pročitajte više o ovome.

S njima su išle njihove učiteljice: Sanja, Andrea i Ivana.

Učenici su s veseljem započeli svoje putovanje i krenuli put Senja, gdje su se zaustavili na utvrdi Nehaj. Tamo su saznali puno o Senjskim uskocima, koji su iz kule branili svoj grad punih 80. godina, i o još mnogočemu zanimljivom iz prošlosti ovoga grada.

Pri dolasku u Novi Vinodolski učenike je dočekalo ljubazno osoblje Vile Rustica i studentice Učiteljskog fakulteta, koje su tamo odrađivale praksu.  Tijekom višednevnog boravka, učenici su imali radionice koje su se izmjenjivale s nastavom i slobodnim aktivnostima. Tako su se upoznali s zaštićenim biljkama i životinjama, sudjelovali na talent showu, doživjeli kino večer, duge šetnje uz obalu, sport i rekreaciju na plaži i slično. S ponosom možemo reći da su naši trećaši pobijedili ostale škole koje su se tamo nalazile u talent showu. Natjecali su se u plesnim točkama, pjevanju, gimnastici i ostalim talentima. Posjetili smo Muzej braće Mažuranić te se otisnuli brodićem na panoramsku vožnju do Selca, gdje smo prošetali i upoznali mjesto.

U petak, pri povratku kući, svratili smo na Trsat, gospino svetište u blizini Rijeke. Upoznali smo povijest ovoga mjesta, kupili suvenire i  uslikali se s kipom Pape Ivana Pavla II. koji se nalazi ispred crkve.

Vratili su se kući s puno dojmova i jednom uspomenom na školu u prirodi koju će pamtiti cijeli život.