« Ožujak 2024 »

Prezentacija projekta “Budi purger”
Autor: Administrator , 1. 6. 2018.

Projekt “Budi purger” prezentiran je putem interaktivne izložbe na koju su pozvani sadašnji, bivši i budući učenici, roditelji, djedovi i bake i svi ljudi dobre volje koji pripadaju području škole.

Projekt je osmišljen s ciljem razvoja urbanog identiteta i osjećaja pripadnosti vrijednostima grada Zagreba uključujući različitosti kojima pridonosimo tom identitetu.

Učenici, učitelji i stručni suradnici vrijedno su proveli niz aktivnosti te ih u veselom ozračju zagrebačkih pjesama podijelili s posjetiteljima.

Pod OPŠIRNIJE pročitajte i pogledajte više.

Posjetitelje su na ulazu u školu dočekali učenici za infopultom te im podijelili brošure s informacijama o izložbi. Vodiči su im pomagali snaći se u prostoru škole jer je cijela izložba bila smještena u nekoliko hodnika u prizemlju.

Motiv koji je vizualno povezao različite sadržaje bili su šestinski kišobrani izrađeni tehnikom kaširanja. Posjetitelji su mogli vidjeti stari gradski ples koji su dječaci otplesali u hlačama i košuljama s leptir mašnama, a djevojčice u haljinama. Fotografirali su se u tramvaju te dobili informacije o tome kako su izgledali tramvaji u prošlosti te koliko su brzo vozili.

Uključili su se u kviz o Zagrebu, pisali su krasopisom, upisali se u spomenare. Pogledali su lutkice od reciklažnog materijala u narodnoj nošnji, izrađivali licitarska srca, provjerili znanje “purgerskog rječnika”.

Mnogi su dobili na poklon stare kuharice i isprobali domaći sir i vrhnje. Nadalje, posjetitelji su mogli pogledati školsku zbirku gradskih grbova i upoznati se s djelima arhitekta Hermanna Bollea koji je izgradio poznate građevine našeg grada. Prošetali su gradskim parkovima i perivojima i upoznali srednjovjekovni Zagreb.

Kako je Zagreb uvijek bio tolerantan i otvoren grad ljudima iz drugih kultura i jezičnih područja, posjetitelji su zaigrali igru pogađanja i otkrivanja “purgerskih” riječi na engleskom te upoznavanja Zagreba na francuskom jeziku.

Dio izložbe posvećen je “slavnim  dotepencima” poput  Šenoe, Penkale, Matoša, Marije Ružičke Strozzi koji su ostavili značajan trag u području svog djelovanja.

Školski zbor je pjevao zagrebačke pjesme, a izložili smo i brojne stare zagrebačke obrte.

Ulicama i trgovima grada prošetali smo uz pomoć matematičkih mjerenja i jednadžbi, a uprizorili smo i isječak iz “Dnevnika malog Perice”.

Izložbu smo obogatili 3D katedralom i crkvom Sv. Marka, a cijelo vrijeme imali smo priliku družiti se  s gospon Fulirom.

Da sve protekne u redu i da svi posjetitelji budu sigurni brinuli su se naši redari, sedmaši.

Zahvaljujemo svim posjetiteljima na dobrom druženju, lijepoj atmosferi i pozitivnim vibracijama te nadasve “purgerskom štihu” cijelog događanja.

Dođite nam opet!