« Travanj 2024 »

Bili smo na rock operi Jesus Christ Superstar
Autor: Administrator , 7. 10. 2019.

Dana 30. rujna 2019., u organizaciji učiteljice glazbene kulture, a u pratnji razrednica, posjetili smo Kazalište Komedija. Gledali smo rock operu Jesus Christ Superstar, skladatelja Andrewa Lloyda Webbera i dramatičara i tekstopisca Tima Ricea čija je praizvedba bila 12. listopada 1971.

Više pročitajte pod OPŠIRNIJE u osvrtima Nike i Vite.

Osvrt

Rock opera Jesus Christ Superstar

U operi je prikazan Veliki tjedan i Cvjetnica. Razrađeni su oni najbitniji događaji u tom razdoblju. Scenografija je bila dobro uređena i scena je podsjećala na Kristovo doba. Kostimi Isusa i Marije Magdalene su mi se svidjeli, ali ne i kostimi plesača koji su, po mom mišljenju,  za ovako ozbiljnu temu previše otkrivali. Sama opera zvučala je odlično i jako mi se svidjela. Prije ove opere nisam znala da postoji Judino evanđelje pa sam naučila nešto novo i korisno.

Judino evanđelje nije poljuljalo moju vjeru u evanđelje iz Biblije, a opera je bila zanimljiva i svidjela mi se.

Nika Hodak, 7.b

Osvrt

Jesus Christ Superstar

Dana 30. rujna 2019. u pratnji profesora otišao sam pogledati rock operu Jesus Christ Superstar u Kazalištu Komedija. Predstava se prvi put održala 12. listopada 1971. godine. Skladatelj je Andrew Lloyd Webber, a tekstopisac Tim Rice.

Moram priznati da se prije predstave nisam nadao da će biti tako dobra kao što je bila. Kad je pozornica konačno osvijetljena, obuzeo me osjećaj napetosti i iščekivanja. Na samom početku bio sam vrlo zbunjen i uopće nisam razumio što se na pozornici odvija. Cijela priča temelji se na biblijskim likovima i motivima. Oduševila me scenografija. Scena je jednostavna s prikazom zidina Jeruzalema, a uz pomoć svjetlosnih i zvučnih efekata dočarano je oblačno, sunčano i zvjezdano nebo. Na sceni je puno izvođača čija je izvedba popraćena različitim efektima. Kostimi izvođača koji predstavljaju narod i apostole prikazani su vjerodostojno dobu. Kostimi su sivi, jedino je Isus u bijelom. Oni koji žele ubiti Isusa, odjeveni su u crne kostime te imaju crne kape. Kontrast u kostimima shvatio sam kao borbu dobra i zla. Jedino su Pilat i Marija Magdalena u crvenom. Pretpostavljam da crvena boja predstavlja grijeh. Šminka i maska na nekim glumcima dočaravaju taj lik i njegovu ulogu.

Predstava je dugo trajala, ali ni u jednom trenutku nije mi bilo dosadno. Dosad baš nisam posjećivao kazalište, a nakon ovog iskustva veselim se novoj prilici da to učinim.

Vito Farac, 7.b