Čitaonica
Autor: Valentina Ćorić, 20. 12. 2021.

Projekt poticanja čitanja u kojem učenici sami odabiru naslove koje će u idućoj školskoj godini imati za lektiru.

Cilj projekta je popularizacija čitanja i razvijanje čitalačkih kompetencija.

Učenici osmih razreda nakon PowerPoint prezentacije predloženih knjiga koje nisu u standardnom popisu knjiga za lektiru sami kroz anketu odabiru i slažu popis knjiga za cjelovito čitanje. Nakon samostalnog čitanja učenici svaku knjigu obrađuju drugačijom metodom.

Neke od metoda kojima su knjige obrađivane su: karakterizacija likova na plakatu, mentalna mapa, komentari s mreže, izraditi nove korice, osvrt, debata (Položaj žene u društvu), rasprava, usporedna stilska i sadržajna analiza.

Projekt  je osmislila profesorica hrvatskog jezika Antonija Jelavić Bednjanec, a uz nju su sudjelovale profesorica Marija Barberić koja je predavala također u osmom razredu i školska knjižničarka.

Fotografije radova pogledate pod OPŠIRNIJE.