Sunčev sustav
Autor: Valentina Ćorić, 15. 11. 2020.

Učenici 2.b razreda i njihova učiteljica Suzana Skrbeta sa školskom su knjižničarkom 12. listopada 2020. u radionici „Sunčev sustav“ učili o Suncu i planetima koji ga okružuju. Radionica je održana povodom World Space Week (Svjetskog tjedna svemira).

Prema udaljenosti od Sunca planeti su redom: Merkur, Venera,Zemlja, Mars, Jupiter, Saturn, Uran, Neptun. Uz zanimljivu smo prezentaciju naučili kojih su boja, veličina i sastava (kamenog ili plinovitog) planeti Sunčeva sustava.

Saznali smo i da u Zagrebu postoji velik model Sunčevog sustava kojem je središte “Prizemljeno Sunce”.

Kako nam je bilo pogledajte pod OPŠIRNIJE.

Knjižničarka:

Marija Gajski, prof. i dipl. bibl.