Međunarodni projekt NAŠA MALA KNJIŽNICA, projekt za poticanje kritičkog čitanja

Ciljevi projekta:

• Poticanje kritičkog čitanja već od najranije dobi
  • Promoviranje vrhunskih književnih djela hrvatskih i stranih autora koja prate ilustracije izrađene prema najvišim umjetničkim standardima
  • Pristupačnost kvalitetnih knjiga stranih autora na hrvatskom jeziku našim čitateljima
  • Suradnja učitelja/knjižničara, roditelja i učenika
  • Uključivanje roditelja u školsku zajednicu

Namjena projekta:

Projekt NAŠA MALA KNJIŽNICA usmjeren je na stalno povećanje i razvoj publike među djecom, kako bismo u budućnosti dobili publiku koja će biti spremna kritički čitati književna djela.

Način projekta:

• Zemlje partneri ove godine su Slovenija, Hrvatska i Estonija.
  • Škola će kupiti paket knjiga - naslova koje je Ibis grafika (partner projekta) odabrala kao vrijedna djela čije su autori i ilustratori zaslužili dodatnu međunarodnu promociju.
  • Uz svaki kupljeni “paket” na poklon će se dobiti kreativne knjižice prema kojima će se provoditi program.
  • KREATIVNE KNJIŽICE sastoje se od zanimljivih zadataka nastalih na temelju knjiga iz projekta. Kreativnu knjižicu dobit će na poklon svako dijete u skupini.
  • Jedna od nagrada za sudjelovanje u projektu bit će GOSTOVANJE AUTORA u nekoliko škola i vrtića.
  • Kako bismo ipak osigurali što većem broju djece da vide autore djela koja čitaju, pokušat ćemo organizirati zajedničko druženje za zainteresirane izvan pojedine škole.

Marija Gajski, školska knjižničarka

Karmen Maduna, učiteljica razredne nastave