Prosinac
Autor: Valentina Ćorić, 11. 1. 2021.

Pod OPŠIRNIJE pogledajte kako smo obiljžili Dan zaštite životinja, što smo čitali, što gledali i što smo to organizirali. I najvažnije, upoznajte naše nove prijatelje!

Poklon - animirani film

8. 12. - Poklon, potresan animirani film o dječaku koji je ovisan o video igricama a zbog invaliditeta ne želi izlaziti iz kuće.

POKLON - animirani film

Dan zaštite životinja

11. 12. Povodom Dana zaštite životinja koji se obilježava 10. prosinca učenici su gledali power point prezentaciju o napuštenim psima i mačkama koju je napravila knjižničarka – poticaj za prikupljanje pomoći za pse i mace.

Neki si učenici do sada nisu mogli predstaviti pse i mačke kao prava živa bića nego kao likove iz crtića i slikovnica.

Činjenica da psi i mace ponekad budu napušteni, zlostavljani i izgladnjivani do sada je učenicima bila potpuno apstraktna.

FORA – SPAŠENA IZ ŠUME

SPAŠENA SA CESTE IZMEĐU DVA SELA

NEUHRANJENI PAS

TIMMY                                                                                      BUCKO

TINČICA JE SLIJEPA NA JEDNO OKO                            DAGMAR

BEZIMENA MACA TRAŽI DOM                                        BEZIMENA MACA TRAŽI DOM

BEZIMENA MACA TRAŽI DOM

Psići koji traže dom

Ovaj je psić iz svog doma morao otići jer je dijete alergično na psa.

LINA

Najviše voli vrijeme provoditi u ovoj kanti, budući da raste, trebala bi joj nova kanta

Tužna ronijeva priča

Ronijeva je priča je baš tužna.

Ovaj je pas doživio zlostavljanje. Djeca osnovne škole u Sarvašu su ga zavezala za drvo i pretukla. Prvo su ga trebali pridobiti kako bi ga zavezali i onda je doživio strašno razočarenje u ljudski rod. Prošao je bez većih ozljeda, barem onih vidljivih, jer je učiteljica reagirala. Ona je jedna od tri osobe koje su ga u Sarvašu hranile, bile jedine dobre osobe u njegovom životu. Pitamo se zašto se nekome zamjerio maleni pas od svega desetak kila. Već je jednom izdan kad su ga izbacili iz doma.

Roni ne voli djecu. Trzne se čim neko dijete prođe kroz Azil. Teško je psiću objasniti, da baš kao i odrasli nisu svi isti, neki su vrijedni poznavanja i ljubavi.

Roni je preživio jer je borac. Psi nikada ne izgube ono s čim se neka ljudska djeca ni ne rode. On je dobar pas kojemu sve što treba jest nova prilika, Azil bi trebao biti samo most do nje. Do onih nekih tako već izlizanih slika o kojima svi sanjamo, ali koga briga za originalnost, bitna je sigurnost a nju jedino ljubav može dati. Roni se rodio 2018. a tko želi može ga upoznati uživo u Azilu i s njim podijeliti ono što ima.

Prikupljamo hranu za psiće i mace

14. 12. Poziv ostalim razredima na prikupljanje pomoći za skloništa za pse i mačke uz PP prezentaciju napuštenih pasa i mačaka povodom dana zaštite životinja, 10. prosinca.

Priča o nepoželjnom mačku

16. 12. Čitanje slikovnice Figaro, mačak koji je hrkao

Čitali smo priču o domaćim životinjama i kućnim ljubimcima i pritom naučili razliku između domaće životinje i kućnih ljubimaca.

Ovo je originalna priča za djecu o mačku Figaru kojega su druge životinje protjerale iz zajedničkog dvorišta jer je nepodnošljivo hrkao.

Nakon izvjesnog vremena zaključile su da bez mačka ništa nije isto i da su miševi u dvorištu sve brojniji, pa su ga sve zajedno zamolile da im se vrati.

Priča o toleranciji i zajedničkom suživotu