« Svibanj 2024 »

Ekipno natjecanje Mathema
Autor: Valentina Ćorić, 26. 5. 2021.

U organizaciji Udruge mladih koprivničkih matematičara (UMKOM), 5. svibnja 2021. održano je online ekipno natjecanje iz matematike pod nazivom MATHEMA na koje su se mogle prijaviti ekipe iz cijele Hrvatske.

Natjecatelji su bili učenici 3. i 4. razreda razredne nastave, 5., 6., 7. i 8. razreda predmetne nastave te učenici 1. i 2. razreda srednje škole. Sudjelovalo je 405 ekipa, a kako svaka ekipa ima tri člana, ukupno je sudjelovalo 1215 učenika.

Na natjecanju su sudjelovali i učenici petog i osmog razreda naše škole. Prijavili smo tri ekipe učenika petih razreda i jednu ekipu učenika osmih razreda.

Tko je sudjelovao, kakav je plasman ostvario i kako je to izgledalo pogledajte pod OPŠIRNIJE.

Voditeljica:

Jasminka Viljevac, prof.

Učenici su se prvi puta susreli s ovakvim vidom natjecanja. Pohvaljujem ih jer su se odlično snašli u online okruženju i suradničkom radu u ekipama.

Naše ekipe su:

1. ekipa

Tena Butorac 5.c

Mateja Pačalat   5.a

Nikolina Jelačić 5.a

2. ekipa

Nika Lukač 5.a

Ana Žeđa 5.a

Emanuel Đuđaj 5.a

3. ekipa

Leon Benc 5.a

Borna Đurić 5.a

Mihael Čibarić 5.b

4. ekipa

Marijan Karadakić 8.b

Lana Kršić 8.b

Ivana Paula Ivanović 8.b

Budući da smo ove godine prvi puta sudjelovali na Mathemi,  zadovljni smo jer su naši osmaši umalo ušli u drugi krug natjecanja (nažalost prvi ispod crte, 15. mjesto). Petaši su zadatke rješavali uz puno volje i odlučili su sudjelovati i dogodine. To je važno jer s iskustvom i dodatnim radom rezultati će sigurno biti još i bolji.

Ovakva natjecanja su dobra motivacija. Potiču djecu na suradničko učenje i pripremaju ih za timski rad koji ih očekuje u budućnosti u stvarnom svijetu rada. U tom svijetu većina radnih procesa može se uspješno realizirati  samo uz kvalitetno organiziran timski rad. Zato čestitam ovogodišnjim natjecateljima i preporučujem ostalima za sljedeću godinu.