« Svibanj 2024 »

Projekt: Učim s Gospodinom Finom
Autor: Valentina Ćorić, 14. 1. 2022.

Šest ekipa učenika naše škole prijavilo je sudjelovanje u projektu Učim s Gospodinom Finom. Projekt je pokrenuo Večernji list s partnerima, a podršku projektu dalo je MZO i AZOO. Trajao je od 4. listopada 2021. do 13. siječnja 2022.

Cilj je bio financijski opismeniti učenike i naučiti ih o važnosti financijske pismenosti i mirovinske štednje, ali i o osnovnim funkcijama novca. U projektu je bilo potrebno pogledati četiri edukativne emisije:

Modul 1: Osnove financija.

Modul 2: Izrada budžeta.

Modul 3: Štednja.

Modul 4: Psihologija novca.

Ekipe naše škole koje su sudjelovale u projektu su:

Mažuranci 5.1. - Tin Čulina, Nikola Glasnović, Andrija Karadakić, Luka Blažičević, Martin Videc i Chiara Cukon.

Mažuranci 5.2. - Jozo Kraljević, Emanuel Matić, Grga Majer, Gabriel Kumpović, Petra Rušnjak i Mihaela Ivanović

Mažuranci 6.1. - Mateja Pačalat, Tena Butorac, Elena Đuđaj, Emanuel Đuđaj i Nikolina Jelačić

Mažuranci 6.3. - Tihana Cmuk,  Emanuel Berišić, Josip Antić, Mihael Čibarić i  Ivan Jurakić Rakinac

Mažuranci 7.1. - Laura Čipin, Mihaela Dučkić i Filip Hodak

Nakon što smo pogledali sve četiri emisije dobili smo natječajni zadatak. Svaka grupa je izradila po jedan videozapis u kojemu je oživjela gospodina Fina. U videozapisu smo pokazali koliko smo uspješno savladali materiju sva četiri modula kroz život gospodina Fina i njegov uspješni put do mirovinske štednje. Videozapise smo poslali organizatoru.

Neovisno o rezultatima natječaja (nagrada za pobjedničku ekipu je 15.000 kn) mislimo da je projekt uspio, a kako je projekt izgledao pogledajte pod OPŠIRNIJE.

Bit ćemo kao Gospodin Fin!

Mentorica:

Jasminka Viljevac, prof. matematike