Međunarodni eTwinning projekt WMMH = WHAT MAKES ME HAPPY? / ŠTO ME ČINI SRETNIM?
Autor: Valentina Ćorić, 6. 4. 2022.

Povodom Svjetskog dana sreće (20. ožujka) pišemo pisma prijateljima iz susjedne škole.

Usredotočili smo se na učenike drugih razreda koji u sklopu redovne nastave uče kako se piše pismo. Prigodno, za lektiru učenici čitaju "Poštarsku bajku" (Karel Čapek) ili "Poštar Zeko Brzonogi" (Želimir Hercigonja).

Učenici su napisali svoje prvo pismo u životu i naslovili ga nepoznatom prijatelju iz OŠ Granešina. Učenici iz OŠ Granešina su odgovorili na primljena pisma što je naše učenike jako razveselilo. Nakon dobitka pisma uzvratili su konkretnom učeniku imenom i prezimenom.

Pisanje pisma je umjetnost koju uz tehnologiju pomalo zaboravljamo. Zbog toga smo naročito radosni što smo se uključili u ovaj divni projekt pisanja pisama.

Učenici  drugih razreda OŠ Ivana Mažuranića iz Zagreba su s veseljem pisali pisma - svoja prva pisma u životu! Pisali su s radošću o onome što ih u njihovu životu veseli za učenike iz OŠ Granešina i jako se vesele odgovorima.
Fotografije pogledajte pod OPŠIRNIJE.