Međunarodni eTwinning projekt ČUDESNA TEKUĆINA VODA 2
Autor: Valentina Ćorić, 23. 3. 2022.

Ovaj projekt uključuje različite aktivnosti poput otkrivanja igara, razgovora, rješavanja problema i vizualizacije prblematike povezane s vodom. Učenici razvijaju istraživačke vještine postavljanjem pitanja i traženjem odgovora, korištenjem materijala i pribora, razmjenom informacija, bilježenjem podataka i prezentiranjem rezultata.

Takvi sadržaji primjereni i zanimljivi za učeničke aktivnosti potiču interes i aktivno sudjelovanje učenika u procesu učenja, daju konkretno značenje onome što se uči i omogućuju učeniku da to primijeni u stvarnim životnim situacijama.

Učenik uči na različite načine: individualno, suradnički, samostalno, uz pomoć učitelja, kroz praktičan rad i raspravu o novim znanjima u interakciji s drugim učenicima i učiteljem.